Tomografia komputerowa pojedynczych zębów

Tomografia komputerowa częściowa - tomografia pojedynczych zębów - dzięki ograniczonemu polu badania do kilku sąsiednich zębów dawka promieniowania rentgenowskiego jest tak samo niska jak przy zwykłym zdjęciu panoramicznym.

Niewielka dawka promieniowania rtg sprawia, że badanie to jest coraz częściej stosowane nie tylko przy okazji leczenia implantologicznego, ale także przy skomplikowanym leczeniu kanałowym lub przy chirurgicznym usuwaniu ósemek.

Dużą zaletą tomografii częściowej w porównaniu do całkowitej tomografii komputerowej jest znacznie wyższa rozdzielczość badania. Umożliwia to znacznie dokładniejszą analizę wyników badania, dlatego obecnie odchodzi się od rutynowaego stosowania całkowitej tomografii komputerowej na rzecz tomografii tylko wybranego fragmentu kości szczęki lub żuchwy.

 Zgodnie z prawem każde badanie radiologiczne, oprócz zdjęć wewnątrzustnych można wykonać tylko ze skierowaniem od lekarza stomatologa. Wynik badania wydajemy na płycie CD wraz z oprogramowaniem do jego przeglądania i obróbki. 

Telefon stacjonarny
Stacjonarny+48 71 750 12 12
Telefon komórkowy
Komórka / WhatsApp+48 601 912 111
Lokalizacja
LokalizacjaWrocław ul. Nobla 3/1